fbpx

Balıklar

İlk elden seçilerek alınan Karadeniz'in balıklarını günlük olarak sizlere taptaze sunmaktayız. Küçük balık yoksa büyük balık da yok! Mantığından hareketle , balık alımlarında her zaman titiz davranmaya gayret gösteriyoruz.

gennaro-burger

Deniz Levreği

Şubat-Mayıs arasında en lezzetli zamanıdır. Izgarası tavsiye edilir.

gennaro-burger

Kalkan

En lezzetli zamanı Ocak sonundan Mart ortalarına kadardır. Tavası sıkça tüketilse de, ızgarası ve hünerli bir ustanın elinden tandırının tadına doyulmaz. Kalkan zamanı, livarda muhafaza ettiğimiz kalkanlarımız her daim taze olarak tüketilmeye hazırlar.

gennaro-burger

Lüfer

Karadeniz ve Marmara’da bulunur. Ağustos, Eylül, Ekim en lezzetli aylarıdır. Tava ya da ızgara olarak tüketilir. Yağlı balık olduğundan Lüfer balığının tadını en güzel ızgarasından alabilirsiniz.

gennaro-burger

Lagos

En lezzetli zamanları haziran, temmuz aylarıdır.Lezzetli etiyle ünlü olan lagos balığı, buğulama, fırın ve tava gibi farklı pişirme yöntemleri ile pişirilebilir.

gennaro-burger

Minekop

En güzel mevsimi kış ayları ve ilkbaharın başıdır. Şiş, buğulama, kavurmasının lezzetine doyulmaz.

gennaro-burger

Çupra

Temmuz’dan Kasım’a kadar lezzetli olduğu aylardır. Ama en lezzetli olduğu aylar Eylül ve Ekim’dir. Izgara sevenler için lezzetli bir seçenektir.

gennaro-burger

Palamut

Ağustos ayında başlar. Önce Karadeniz’de sürüler halinde vanoz ve çingene, Eylül’den itibaren de palamut gelmeye başlar. Tavası en lezzetli halidir.

gennaro-burger

Somon

İlkbahar aylarında somon balığı yağlı ve eti çok lezzetli olur. Izgarası yanında sosuyla en lezzetli halidir.

gennaro-burger

Dil

Kış aylarında eti dolgun ve lezzetli olur. Genelde her mevsimde bulunan ekonomik değeri yüksek olan bir balıktır. Izgara ya da tavası tercih edilir.

gennaro-burger

İskorpit

Mayıs ayında fazla çıkar ve lezzetlidir. İskorpit balığını çorba, şiş, tava olarak servise sunmaktayız.

gennaro-burger

Sardalya

En lezzetli ayları Temmuz-Ekim arasıdır. Izgarası tercih edilir.

gennaro-burger

Hamsi

Hamsinin Ocak, Şubat, Kasım, Aralık en lezzetli olduğu aylardır. Tavası daha çok tercih edilir , ancak hamsi şiş de lezzetli olur.

gennaro-burger

İstavrit

Sonbahar ve kış aylarında tüketilir ama Ekim ve Kasım en lezzetli olduğu aylardır. Tavası lezzetli olur.

gennaro-burger

Barbun

Barbun balığının en lezzetli zamanı Ağustos ile Ekim ayları arasıdır. Ekim en yağlı olduğu zamandır ve tavası lezzetli olur.

gennaro-burger

Tekir

Dört mevsim yenebilecek bu balığın en lezzetli zamanı, aynen barbunyada olduğu gibi Temmuz-Ekim ayları arasıdır.Tavası makbuldür.

gennaro-burger

Mezgit

En lezzetli zamanları şubat,mart,nisan,mayıs aylarıdır. İyi pişirilmiş mezgit tavanın tadına doyum olmaz.